Ортодонтичне лікування, виправлення прикусу

Вада "кривих зубів" вирішується сьогодні не менш ефективно, ніж усі інші зубні проблеми. Перекошений прикус і викривлені зуби призводять до цілої низки тяжких ускладнень - множинного карієсу, кровоточивості ясен, втрати зубів, напруження м’язів, змін у щелепному суглобі, головного болю, змін у хребті... У дорослому віці неправильний прикус проявляється у певних неврологічних змінах - мігренях, артрозах тощо. Більшість людей з перерахованими проблемами так і не прийдуть до стоматолога, не уявляючи, що їхня проблема криється у викривленому прикусі. Вирівнювати зуби часто доводиться пацієнтам, які приходять за "естетикою" у роті. Пацієнт просить гарну й білосніжну усмішку. Утім, встановлення біленьких вінірів на покручені зуби вимагає більшої травматики - сильнішого обпилювання зубів. Тому, перш ніж протезувати, клініка "Демідов&Потеряйко" рекомендує вирівняти зуби.

Отже, своєчасне виявлення і вирішення цих проблем у дитинстві може позбавити великої кількості ускладнень в дорослому віці. На жаль, дуже малий відсоток клінік в Україні може зробити справді правильне вирівнювання зубів та прикусу, оскільки роблять це без врахування особливостей скелету черепа і майбутнього зімкнення верхньої і нижньої щелеп. Останні мають зійтися щільно й функціонально одна до одної, бо таким чином зуби один одного підтримують. Натомість трапляється купа випадків, коли вирівняні зуби верхнього і нижнього рядів не змикаються взагалі. Відтак, за півроку-рік прикус знову "поїде" туди, де щелепи щільно зімкнуться.

Щоб правильно усе зробити, необхідно провести дослідження. Зокрема, бокову телерентгенограму, ортопантомограму, фотографування, діагностичні моделі. Лікар-ортодонт за усіма цими даними вирахує всі кути скелета черепа, розміри щелеп, наявність місця для переміщення зубів, після чого зробить висновок - як правильно вирівнювати зуби і який результат можна отримати. Такий підхід практикують одиниці серед ортодонтів.

Наполегливо радимо усім охочим позбутися "кривих зубів": не калічте себе, вирівнюючи зуби навмання. Перспективи сумні: повернення неправильного прикусу, розсмоктування суглобового відростку, проблеми неврологічного характеру.

Чекаємо Вас на консультацію