Новий спосіб діагностики хвороб ясен

Нова методика діагностики допоможе лікарям дізнатися про стан ясен пацієнта, просто попросивши його прополоскати рот спеціальним розчином. Ця безболісна процедура може позбавити пацієнтів часто болючої процедури огляду. 

Новий спосіб діагностики хвороб ясен розроблений канадськими вченими з Університету Торонто. Метод визначення запальних захворювань ясен заснований на визначенні кількості білих кров'яних клітин у роті. Число білих кров'яних клітин різко збільшується в тканинах, уражених запальним процесом. Вчені створили формулу розчину, здатного змінювати колір залежно від кількості білих кров'яних клітин.

Для проведення аналізу достатньо 30 секунд полоскання рота, що дозволяє легко застосовувати методику в кабінеті стоматолога і в домашніх умовах. За словами керівника дослідницької групи професора Майкла Глогауера (Michael Glogauer), інтенсивність зміни кольору розчином залежить від кількості білих кров'яних клітин, тому новий метод може успішно застосовуватися не лише під час діагностики, а й під час оцінки результатів лікування.

Джерело: Journal of Periodontal Research

Чекаємо Вас на консультацію