Комфортний прикус з технологією Myotronics (США). Нейром’язова стоматологія - упередження болю у шиї, хребті, обличчі...

Правильний прикус - запорука здоров'я!

Повна реконструкція у роті неможлива без виявлення так званого "природного" прикусу. Якщо ви вирішили навести красу у роті, вам доведеться подбати, щоб вона була функціональною. В нашій практиці ми використовуємо різні методики визначення функціонального прикусу. В тому числі і нейром’язеві, які з кожним роком все більше приходять в стоматологічні клініки всього світу. Фахівці Бостонського інституту (США) розробили технологію TENS. Ультранизькочастотні хвилі розслаблюють жувальні м’язи, а також ті, що пов’язані з ними. Зокрема, вздовж хребта й шиї. Відтак, нижня щелепа відвисає до положення, яке є комфортним для м’язів. Комп’ютер фіксує дані і вже згідно з ними виготовляється капа чи тимчасові коронки, щоб прикус вирівнявся саме на визначеному рівні. За допомогою TENS та діагностичної системи Myotronics балансується весь зубощелепний комплекс, в результаті чого попереджаються супутні проблеми - болі у спині, щелепному суглобі, шиї, заніміння кінцівок тощо.

Зрештою, вся система у роті контролюється мозком. Якщо десь втрачено контакт, приміром, через те, що колись поставлена пломба стерлась, а відтак, зріс проміжок між зубами верхнього й нижнього рядів, мозок обов’язково дасть команду м’язам - дотиснути, щоб щелепи щільно прилягали одна до одної. М’язи тиснуть і прикус починає "з’їжджати". З роками проблеми накопичуються. Видалений зуб, не заміщений протезом, ще більше викривлює прикус. Жувальні ж м’язи не просто закривають-відкривають рот. Вони тісно пов’язані з м’язами верхньої частини тіла. Відтак, накопичення перекосів поступово призводить до болю в суглобах, головного болю, заніміння кінцівок, навіть до перепадів тиску. Більшість людей, відвідуючи невропатолога й п’ючи таблетки від тиску, навіть не підозрює, що проблема - у роті.

Просто "вставити" зуби - не вихід. Якщо пацієнт вирішив кардинально змінити ситуацію у роті, йому не обійтись без дослідження на Myotronisc. Недооцінювати проблему прикусу не раджу. Чимало клінік протезують навмання. Для когось ця лотерея виявиться більш-менш наближеною до його рівня "комфортного" прикусу; для інших обертається проблемою. Існує ще одна новітня проблема - так званий гіпертонус м’язів. Це наслідок напруженого життя, особливо у мегаполісах. Перенапруження не зникає навіть уночі. Якщо ж в районі обличчя м’язи перенапружуються, рефлекторно напружуються інші м’язи організму. Людина не може розслабитись і як слід виспатись. Та, якщо визначити комфортне положення нижньої щелепи, виготовити за цими даними капу й використовувати її уночі, організм відпочиватиме, перенапруження м’язів зникне. Американці сьогодні активно використовують капи саме з такою метою - розслабляють м’язи обличчя, а відтак і все тіло.

Ігор Потеряйко, партнер стоматологічної практики "Демідов&Потеряйко"

Чекаємо Вас на консультацію