Протезування на живих зубах, без видалення нервів

Живий зуб завжди краще, ніж мертвий (депульпований). Бо видаляють не просто нерв, а всі нутрощі зуба - судинки, м’яку тканину, від чого припиняється його живлення і зуб стає крихким, втрачаючи міцність з’єднання з кісткою та яснами. Філософія стоматологічної практики "Демідов&Потеряйко" - залишити зуб живим, якщо це можливо. Хоча в Україні здебільшого лікарі перестраховуються, видаляючи нерв перед протезуванням.

Ми пропонуємо інший рівень професіоналізму, який дозволяє обробляти поверхню зуба, готуючи його до коронки тощо, уникнувши малоприємної процедури - видалення нервів і пломбування каналів. Це не лише значно здешевлює протезування, а й зберігає зуб, як самодостатній орган людського тіла, живим на довгі роки. За статистикою ВООЗ, 60% депульпованих зубів згодом дають ускладнення.

Протезувати на живих зубах - світова практика. Технології дозволяють мінімізувати ризики. Ми працюємо спеціальними наконечниками з помірними обертами, з системами охолодження та препаратами, які вкривають мікротріщинки і захищають зуб, доки на нього не буде встановлена, приміром, коронка. Все це, помножене на майстерність лікаря, залишає зуб живим і зберігає природність у роті.

В цивілізованих країнах за марно "вбитий" (депульпований) зуб (який не має глибоких пломб), якщо його можна було залишити живим, можна поплатитися ліцензією. Бо зуб вважається органом тіла, а його знеживлення фактично трактується як видалення органу. В Німеччині є закон: якщо людина прийшла на повне протезування з усіма живими й цілими зубами, лише частково зтертими і є завдання відновити висоту прикусу, пацієнту роблять відразу 28 коронок. При цьому лікар має право депульпувати лише 6 зубів - 4 нижні різці і 2 верхніх бокових. Всі інші мають залишитись живими. До того ж, пломбування каналів лише на картинці виглядає просто.Зрештою, "вбити" зуб можна завжди. Відновити ж життя поки не навчились.

Дмитро Демідов, партнер стоматологічної практики "Демідов&Потеряйко"

Чекаємо Вас на консультацію